İlk ziyaret Genelkurmay’a

10 Mayıs 2016
2030 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Genelkurmay Başkanı Akar’a veda eden Davutoğlu’nun Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye de veda ziyareti yapabileceği kulislerde konuşuluyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Genelkurmay Başkanı Orgenaral Hulusi Akar’ı Genelkurmay Karargahı’nda ziyaret ederek veda etti.

Öğle yemeğinin de yenildiği ziyaret 2 saat 30 dakika sürdü.

Davutoğlu’na ziyaretinde, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti.

 Davutoğlu’nun görevlerine 22 Mayıs’taki vedası öncesinde Genelkurmay’ın ardından Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve MİT’e de veda ziyaretinde bulunacağı ifade edildi.

Davutoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de bir veda ziyareti yapmasının ise sürpriz olmayacağı konuşuluyor.

 Milli OrduZiyaretin ardından açıklama yapan Davutoğlu’na Yılmaz ile Orgeneral Akar da eşlik etti.

Davutoğlu, Başbakanlığı döneminde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin birçok zorlu görevi çok başarılı şekilde yerine getirdiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası söz konusu olduğunda omurga kurumlarımızdan birisi Türk Silahlı Kuvvetlerimizdir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin en ayrıcalıklı vasıflarından birisi milli ordu niteliği taşımasıdır.

Toplumumuzun tümünü temsil eden, huzuru ve güvenliği için gece gündüz çaba sarf eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin varlığı geleceğimizin en önemli teminatlarındandır” dedi.

 TSK’nın sağlam bir disiplin, Vatan sevgisi, görev bilinci ve millete olan aşkıyla vazife yaptığını vurgulayan Davutoğlu, “Gerek terörle mücadele konusunda gerekse son dönemde bölgemizde ortaya çıkan istikrarsızlıklar sebebiyle Suriye’de ve Irak’ta üstlenilmesi gereken vazifeler konusunda Silahlı Kuvvetlerimiz her zaman güç ve kapasitesiyle devletimizin kudretini temsil etmiştir” dedi.

 Omuz omuza çalıştıkBirçok kritik kararın TSK ile beraber alındığını vurgulayan Davutoğlu, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda hayatını kaybeden şehitlere de Allah’tan rahmet dileyerek, “Aralık ayında aldığımız terörle mücadeleyle ilgili özellikle kritik ilçelerdeki operasyon kararlarında yine hep birlikte omuz omuza çalıştık.

Türkiye böylesi bir vatan aşkıyla bu badireleri aştı” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber